محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی

محفلی برای چند دقیقه نشستن، در میان روزمرگی‌هایمان...

محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی

محفلی برای چند دقیقه نشستن، در میان روزمرگی‌هایمان...

آخرین نظرات

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

به عنوان یک شهروند، من هم با دیدن ترافیک‌های گاه و بی‌گاهِ شهر، در حد فهم و درک خودم مشکلات مختلفی به چشمم می‌آید؛ از جنبه‌های مختلف رانندگی مردم (از جمله خودم) تا خلاءهای قانونی و راه‌سازی و غیره و ذلک.

اما این بین نکات ریزی هم به چشمم می‌رسد که بدون کمترین زحمتی حتی توسط ما عابران پیاده قابل انجامند و ترافیک را به شکل چشم‌گیری بهبود می‌بخشد:

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی، توقف در ۱۵ متری تقاطع‌ها ممنوع است.

در کشورهای مختلف این عدد از ۱۰ متر تا ۲۰۰ متر متفاوت است.

اما در بسیاری از تقاطع‌ها خودروهای مختلفی را می‌بینیم که مشغول پیاده و سوار کردن مسافرهایشان هستند.

نیاز به توضیح نیست که معمولاً وقتی اتوموبیلی توقف می‌کند، اتوموبیلِ پشتی بوق‌زنان فرمان می‌چرخاند تا از کنار رد شود و خودروی کناری متوقف می‌شود و خودروی کناری کنارتری را متوقف می‌کند و انبوهِ بوق و خودرو تقاطع را می‌بندد.

بیایید برای سبک‌تر کردن ترافیک تقاطع‌ها، با خودمان قرار بگذاریم که در چهارراه‌ها و تقاطع‌ها از تاکسی پیاده و سوار نشویم.

چند متر بالاتر یا قبل‌تر از چهارراه پیاده شویم، شاید کمتر از یک دقیقه باید پیاده‌روی کنیم؛ اما تأثیر مثبتی روی ترافیک چهارراه‌ها خواهیم گذاشت...

  • ۳ نظر
  • ۲۹ فروردين ۹۷ ، ۰۹:۴۱

خاطرم هست سال اول دبیرستان، بعد از این که با یکی از دوستان توانستیم در شبکه‌ی مدرسه نفوذی انجام دهیم، شروع به یکسری شیطنت‌ها کردیم.

چند بار فایل‌های بی‌خودی یا عکس از مناظر طبیعی با پرینتر مدرسه چاپ کردیم (طبعاً خودمان پرینت فرستادیم نه این که از مسئولش بخواهیم!)

سؤالات کوییز زبان هفته‌ی بعدیمان را از دسکتاپ کامپیوتر گروه زبان برداشتیم و تحویل استاد دادیم.

قندشکن ultrasurf که روی دسکتاپ یکی از معاونین بود را به «این چیهههه» تغییر نام دادیم. (و قطعاً یاد گرفتیم که دسکتاپ زیادی از حد دم دست است!)

و هدف بعدیمان را کامپیوتر بانک سؤال دبیرستان تعیین کردیم...

  • ۳ نظر
  • ۱۷ فروردين ۹۷ ، ۱۱:۲۲

پیش‌نوشت: سال ۹۶ و خصوصاً ماه‌های پایانیش تراکم کارها طوری شده‌بود که فرصت نوشتن توی محفل رو نداشتم. از طرف دیگه، سال خیلی آموزنده و پرتصمیمی بود و احتمالاً هر زمان دیگه که به عقب نگاه کنم ۹۶ رو سال مهم، سخت، دلنشین و آموزنده‌ای بدونم.

به هر حال یکی از تصمیمایی که اواخر اسفند گرفتم بستن صفحه‌ی اینستاگرامم بود؛ اینجا هم به گاه‌نوشته‌هایی اختصاص پیدا می‌کنه و بعید می‌دونم مجموعه‌ی انسان، سبک زندگی، فناوری و سلامتی رو ادامه بدم. صفحه‌ی تلگرام به کوتاه‌نوشته‌ها، فورواردها، و بعضی عکس‌ها و کلیپ‌ها اختصاص پیدا می‌کنه و اینجا به حرف‌های مربوط و نامربوط دیگه :)

اصل بحث...

  • ۰ نظر
  • ۰۲ فروردين ۹۷ ، ۱۸:۵۵