محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی

محفلی برای چند دقیقه نشستن، در میان روزمرگی‌هایمان...

محفل، وب‌نوشته‌های متین خسروی

محفلی برای چند دقیقه نشستن، در میان روزمرگی‌هایمان...

آخرین نظرات

کمتر شخصی را می‌توان یافت که به سلامتیِ خود کاملاً بی‌اهمیت باشد. حتی پر مشغله‌ترین‌ها هم حد پایه‌ای از تندرستی و سلامتی را نیاز دارند تا بتوانند آن مشغولیت‌های دیگر را به ثمر برسانند.

از طرف دیگر پر بیراه نیست اگر بگوییم مهم‌ترین عامل در سلامتی انسان، مراقبتِ شخصی و سبک زندگی است. در صورت مراقبت، حتی اگر مشکلی هم باشد، در اولین مراحل شناسایی می‌شود و به این ترتیب، شاید بیمه، ابزارهای درمانی، داروهای خاص یا دیگر موارد محلی از اعراب نداشته‌باشد.

در سبک زندگی، گاهی توصیه‌ها محدودیت‌زا می‌شوند... اگر به محتوای دیجیتال (چه سایت‌ها، چه پیام‌های شبکه‌های اجتماعی) سری بزنید، به این نتیجه می‌رسید که برای دوری از سرطان، باید: سر به بیابان بگذارید، از هیچ گونه الیافی برای پوشش خود استفاده نکنید، و تقریباً با هیچ چیزی شکمتان را سیر نکنید!

فعالیت‌هایی که برای سلامتمان انجام می‌دهیم، نباید تعارضی با کارهای روزمره‌مان داشته‌باشد؛ یا در شرایط بخصوصی، نباید روند عادیِ زندگیمان را به کلی تغییر دهد.

 

Health and Wellness

 

در این گذر، فناوری نقش پررنگی در سبک زندگی و سلامتی ما بازی می‌کند. چه نقش‌های منفی، چه نقش‌های مثبت. به این دلیل بخش ویژه‌ای از نوشته‌ها را به فناوری و سبک زندگی و فناوری و سلامتی اختصاص داده‌ام چرا که معتقدم اولاً این پدیده زندگی ما را بشدت تحت تأثیر قرار داده، و ثانیاً به همان دلیل متناسب با زندگی بودن توصیه‌ها، در نوشتارها باید فناوری به عنوان یه عضو مهم از سبک زندگیمان مورد توجه باشد.

در مجموعه نوشتارهای انسان، سبک زندگی، فناوری و سلامتی تلاش می‌کنم اصولی در مورد سبک زندگی و سلامتی بنویسم، تا هر کداممان با توجه به فعالیت‌هایمان، و آن حد پایه‌ی تندرستی که مناسب می‌دانیم، سلامت‌تر زندگی کنیم.

قبلاً نوشته‌بودم یکی از دلایل ضررهای متوالیِ ما از یک اشکال، این است که فراموش می‌کنیم "اقدام، مرحله‌ای از اصلاح است" (لینک این نوشته). پیشنهاد می‌کنم هر کدام از این مطالب را مطالعه کردید، تعدادی تغییر یا اقدام کوچک را لیست کنید برای داشتن سبک زندگی سلامت‌تر.

قطعاً اگر اقدامات مورد نظرتان، و همچنین دیگر اطلاعات مفید را پایین هر مطلب بنویسید، ارزشمندی این مطالب برای همه‌ی ما دوچندان می‌شود :)

 


 

مقدمات بحث

 

فناوری و سلامتی

 

اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها و مشکلات شایع

 

سبک زندگی و تغذیه